PEPTIDE Complex FACE CREAM

79

Shenjestron shenjat e dukshme te moshës me 24H Peptide/ Qelizat Staminale të bimëve të shumëllojshme dhe punon për të hidratuar dhe riparuar lëkurën ditë dhe natë. Fuqia rigjeneruese e 3 Bio-Mimetic Peptides: Argireline Matrixyl 3000 dhe Royal Epigen P5 e ndërthurur me Algat e Dëborës Zviceriane dhe 3 tipet e Qelizave Staminale: Qelizat Staminale të Trëndalit Alpin ;Qelizat Staminale të bimes Nunatak; QelizatStaminale të Bimës së Rrushit dhe pasur me vajra esenciale të Avokados dhe Jojobës ,me mbështetje të fortë të Vitamines E&C dhe më e rëndesishmja i pasur me Acidin Hilauronik.

Kategori:

24H Peptide – Plant Stem Cell – Day & Night Cream
Shenjestron shenjat e dukshme te moshës me 24H Peptide/ Qelizat Staminale të bimëve të shumëllojshme dhe punon për të hidratuar dhe riparuar lëkurën ditë dhe natë. Fuqia rigjeneruese e 3 Bio-Mimetic Peptides: Argireline Matrixyl 3000 dhe Royal Epigen P5 e ndërthurur me Algat e Dëborës Zviceriane dhe 3 tipet e Qelizave Staminale: Qelizat Staminale të Trëndalit Alpin ;Qelizat Staminale të bimes Nunatak; QelizatStaminale të Bimës së Rrushit dhe pasur me vajra esenciale të Avokados dhe Jojobës ,me mbështetje të fortë të Vitamines E&C dhe më e rëndesishmja i pasur me Acidin Hilauronik.

Përqëndrimi I lartë I përbërësve aktivë ushqejnë lëkurën dhe reduktojnë dukjen e vijave të holla dhe rrudhave, duke rivendosur qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e saj në të njëjtën kohë.Pas përdorimit, lëkura ngelet e rinovuar, e butë dhe shkëlqyese ditën dhe natën.Resultatet janë kumulative me përdirim të vazhdueshëm. Madhësia e produktit: 60ml

Si ta përdorni:

Për një rezultat më të mirë aplikojeni pas Advanced Perfecting Concentrate, ndiqeni më pas me Fresh Glow Bio Oxygen Fusion Sleeping Mask.

Swiss Snow Algae Powder – Bio Mimetic Peptides (Argireline®, Matrixyl 3000® and Royal Epigen P5) – Plant Stem Cells (Alpine Rose Stem Cells, Nunatak® Stem Cells, Grape Stem Cells) – Vitamins E & C – Hyaluronic Acid – Avocado & Jojoba oils

Përfitimet:

Stimulon elasticitetin
Rrit elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës
Largon rrudhat e thella dhe linjat e imëta
Promovon lëkurë më të re
Rigjallëron dhe mbron lëkurën në nivel qelizor
Riparon lëkurën në mënyrë aktive me teknologjinë Bio Mimetic Peptide
Rrit funksionin natyror të lëkurës me PhytoCellTec ™

Ingredients

Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Sweet Almond Oil), Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate (plant-based emulsifier), Hydrogenated Ethylhexyl Olivate (skin conditioning emolient), Glycerin, Propanediol, Persea Gratissima Oil (Avocado oil), Simmondsia Chinensis Seed Oil (Jojoba oil), Ricinus Communis Seed Oil (Castor oil), D-Alpha Tocopherol (vitamin E), Glyceryl Stearate, Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables, Caprylyl Glycol, 1,3-Hexanediol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Vitis vinifera (Grape Stem Cells) Fruit Cell Extract, Rhododendron Ferrugineum Leaf Cell Culture Extract (Alpine Rose Stem Cells), Pentapeptide-48 (Royal Epigen P5 ), Saponaria pumila callus culture extract (Nunatak® Stem Cells), Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7(Matrixyl 3000®), Coenochloris Signiensis Extract (Swiss Snow Algae), Hydrogenated Lecithin, Acetyl Hexapeptide-8 (Argireline®), Parfum, Maltodextrin, Isomalt, Lecithin, Phospholipids, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Carbomer, Phenethyl Alcohol, Polysorbate-20, Butylene Glycol, L-Ascorbic Acid (vitamin C), Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate (Hyaluronic Acid).