BIO MARINE COLLAGEN HYDRO RESCUE SLEEPING MASK

79

Ky produkt është hidratues luksoz anto-aging i cili ushqen lëkurën në thellësi dhe i rikthen lagështirën e humbur, duke minimizuar shfaqjen e linjave dhe rrudhave të imëta. Bio Marine Collagen Hydro Rescue Sleeping Mask punon në lëkurën tuaj gjatë natës, gjatë kohës së saj optimale të rikuperimit. Kjo texturë ​​unike ne forme kremoze dhe xheli siguron një hidratim intensiv në lëkurë, kështu që zgjoheni me një pamje të freskët, të përtërirë dhe plot shkëlqim.

Kategori:

Ky produkt është hidratues luksoz anto-aging i cili ushqen lëkurën në thellësi dhe i rikthen lagështirën e humbur, duke minimizuar shfaqjen e linjave dhe rrudhave të imëta. Bio Marine Collagen Hydro Rescue Sleeping Mask punon në lëkurën tuaj gjatë natës, gjatë kohës së saj optimale të rikuperimit. Kjo texturë ​​unike ne forme kremoze dhe xheli siguron një hidratim intensiv në lëkurë, kështu që zgjoheni me një pamje të freskët, të përtërirë dhe plot shkëlqim.
Një përqendrim intensiv i Bio Marine Collagen, ALGAENIA®️ (mikro peptidet e algave), ekstraktet e Phyto-Marine, Algat e Bores Zvicerane, Qelizat Burimore Edelweiss , Acid Hyaluronic dhe Ceramides ndihmojnë në pastrimin dhe zbutjen e dukshme të lëkurës tuaj, duke siguruar një lëkurë rrezatuese në mëngjes.

Madhësia e produktit: 60ml
Llojet e lëkurës: E kombinuar – Normale – E thatë – Shumë e thatë

Përfitimet:

Përmirëson qëndrueshmërinë dhe tonin e lëkurës me Algat e Bores Zvicerane
Rrit qëndrueshmërinë e lëkurës me ekstrakte Phyto-Marine
Zhduk rrudhat e thella me Mikro Peptidet e Algave ALGAENIA®️
Promovon lëkurë dukshëm më të re me Qelizat Burimore të Edelweiss
Përmirëson funksionimin natyror të barrierave të lëkurës me Acidin Hyaluronic dhe Ceramides

Si ta përdorni:

Aplikojeni në të gjithë fytyrën pas Essence Concentrate dhe kremit hidratues.
Mund të përdoret gjithashtu i vetëm si një krem ​​intensiv për ditën dhe natën për fytyrën.
Mos e shpërlani.
I përshtatshëm për të gjithë zonën e syve. Mund të përdoret cdo natë.

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates

INCI:

INGREDIENTS : AQUA (WATER), GLYCERIN, PENTYLENE GLYCOL, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CRAMBE MARITIMA LEAF EXTRACT (BLUE SEAKALE), DICAPRYLYL CARBONATE, SPIRULINA PLATENSIS EXTRACT (BLUE AGAE), SOLUBLE COLLAGEN
(MARINE COLLAGEN), YDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PROPANEDIOL, OCTYLDODECANOL, LAMINARIA SACCHARINA EXTRACT
(SEAWEED KELP), OCTYLDODECYL XYLOSIDE, COENOCHLORIS SIGNIENSIS EXTRACT
(SWISS SNOW ALGAE), PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, LEONTOPODIUM ALPINIUM CALLUS CULTURE EXTRACT (EDELWEISS STEM CELLS), POLYSORBATE 60, CERAMIDE NP, SORBITAN ISOSTEARATE, OPUNTIA FICUS-INDICA STEM EXTRACT (PRICKLY PEAR), DEHYDROACETIC ACID, HYALURONIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, CITRAL, CENTELLA ASIATICA LEAF EXRACT, BENZYL SALICYLATE, DISODIUM PHOSPHATE, LINALOOL, TOCOPHEROL, ISOMALT, CI 42090
(BLUE 1), HLAMYDOMONAS EXTRACT – ALGAENIA® (MICRO ALGAE PEPTIDES), SODIUM BENZOATE, ALLANTOIN, LACTIC ACID, MALTODEXTRIN, LECITHIN, PARFUM (FRAGRANCE)