CAVIAR THERAPY SLEEPING MASK

79

CAVIAR INTENSIVE RECOVERY SLEEPING MASK, eshte nje trajtim luksoz anti-age i cili rrit sintezën e kolagjenit të lëkures tuaj me ekstrakte kaviari ultra ushqyes, acide hialuronike të masave të vogla e të mëdha dhe një përzierje e Matrixyl 3000 dhe peptide Argireline, me efekte të fuqishme anti-age dhe ngritje të lekurës. Tejet i pasur dhe me teksturë të butë, do të shkrihet në lëkuren tuaj dhe do të ndjeni menjëherë efketin e tij në shkëlqimin dhe zbutjen e lëkurës.

Kategori:

CAVIAR INTENSIVE RECOVERY SLEEPING MASK, eshte nje trajtim luksoz anti-age i cili rrit sintezën e kolagjenit të lëkures tuaj me ekstrakte kaviari ultra ushqyes, acide hialuronike të masave të vogla e të mëdha dhe një përzierje e Matrixyl 3000 dhe peptide Argireline, me efekte të fuqishme anti-age dhe ngritje të lekurës. Tejet i pasur dhe me teksturë të butë, do të shkrihet në lëkuren tuaj dhe do të ndjeni menjëherë efketin e tij në shkëlqimin dhe zbutjen e lëkurës.

Zgjohuni në mengjes me lëkurë më të butë, më të tendosur dhe më të hidratuar. Sasia e prodiktit: 60ml

Si ta përdorni:

Aplikojeni çdo natë pas 24H Multi Peptid / Multi Plant Cell Rrjedhin – Day: Night (për lëkure normale ose shumë të thatë).
Aplikojeni maskën gjumit si një trajtim brenda natës, mbi Perfection Concentrate ose Night Cream.
Shpëlajeni fytyrën në mëngjes.
Përdoret nën dhe mbi sipërfaqen e syve.
Këshillohet të përdoret çdo natë.

Swiss Snow Algae Powder – CAVIAR extract – ( high & low weight ) Hyaluronic Acid – Red Algae Extract – Matrixyl 3000®- Argireline®– Panthenol – Yeast extract -Vitamins C + E.   Përfitimet:

Jep hidratim të vazhdueshem me Ekstrakt Caviari
Përmirëson elasticitetin dhe tonin e lëkurës me Algat e Bores Zvicerane
Rrit fleksibilitetin e lëkurës me 2 lloje të Acidit Hyaluronic
Largon rrudhat e thella dhe linjat e imëta me 2 peptide të fuqishme: Matrixyl 3000® dhe Argireline®
Promovon në mënyrë të konsiderueshme lëkurën me pamje të re me Red Algae Extract
Rrit funksionin natyror të lëkurës me Vitaminat C dhe E

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates INCI: Water (Aqua) Dimethicone, Glycerin, Squalene, Sorbitan Stearate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Jojoba Esters, Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycoproteins, Chondrus Crispus (Red Algae extract), Caviar Extract, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7(Matrixyl 3000®️), Acetyl Hexapeptide-8 (Argireline®️) Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiales, Panthenol, Disodium EDTA, Sodium hyaluronate SLMW(super low-molecular-weight), Hydrocupropyl Cyclodextrin, Propylene Glycol, Algin, 1,2-Hexanediol, Yeast (Faex) Extract, Coenochloris Signiensis Extract (Swiss Snow Algae), Sodium hyaluronate HMW(high-molecular-weight), Hydrogenated Lecithin, L-Ascorbic Acid (vitamin C), D-Alpha Tocopherol (vitamin E), Ethylhexylglycerin, Polysorbate 60, Glyceryl Stearate, Fragrance (Parfum) Linalool, Limonene, Phenoxyethanol, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sorbic Acid, CI77499.