CERASILK THERAPY CONCENTRATE

79

CERASILK është një koncentrat intensiv i pasuruar me nje kombinim unik te vecantë antioksidues dhe të pasur vajrash bimorë, vitaminës C, dhe qelizave burimore të Edelweiss.
Mundësuar nga kombinimi i iActiveCeramide i shkrirë me mëndafsh të pastër të hidrolizuar, ndihmon lëkurën të ruajë pengesën e saj natyrore të lagështisë dhe të rifitojë pamjen rrezatuese dhe të rigjallëruar duke siguruar hidratim intensiv.

Kategori:

CERASILK është një koncentrat intensiv i pasuruar me nje kombinim unik te vecantë antioksidues dhe të pasur vajrash bimorë, vitaminës C, dhe qelizave burimore të Edelweiss.
Mundësuar nga kombinimi i iActiveCeramide i shkrirë me mëndafsh të pastër të hidrolizuar, ndihmon lëkurën të ruajë pengesën e saj natyrore të lagështisë dhe të rifitojë pamjen rrezatuese dhe të rigjallëruar duke siguruar hidratim intensiv.

CERASILK përfshin një kombinim ultra rigjallërues iActiveCeramide të 5 qeramideve thelbësore të pranishme në lëkurën e njeriut të cilat ndihmojnë në mbrojtjen dhe rihidratimin e lëkurës duke formuar një shtresë mbrojtëse që parandalon humbjen e lagështirës. CERASILK është një trajtim i fuqishëm i cili ndihmon për të ulur dukshëm pamjen e lëkurës së moshuar , të thatë dhe të dehidratuar, duke ndihmuar në rivendosjen e një pamjeje plot jetë duke garantuar hidratimin e lëkurës.

Si të përdorni:

Aplikojeni në lëkurë të pastër pas Essence, dhe para kremit hidratues.
Vazhdoni me një maskë gjumi.
Mund të përdoret para make-up.
I përshtatshëm për të gjithë zonën e syve.
Mund të përdoret çdo ditë dhe natë.

Llojet e lëkurës: E thatë – Shume e thatë – E dehidratuar

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: Prunus Amygdalus Dulcis ( SWEET ALMOND ) OIL, C10-18 Triglycerides, ARGANIA SPINOSA KERNEL
ARGAN ) OIL, Silica, AMARANTHUS CAUDATUS ( AMARANTH ) SEED OIL, Ceramide EOPCeramide NSCeramide NPCeramide ASCeramide AP, Cholesterol, Hydrogenated Lecithin, Glyceryl Stearate, Sucrose Distearate, Propylene Glycol, PASSIFLORA EDULIS ( MARACUJA ) SEED OIL, TETRAHEXYLDECYL ASCORBATE ( VITAMIN C ), SQUALANE, Rose Flower Oil, Helianthus Annuus ( SUNFLOWER) Seed Extract, Leontopodium Alpinum Leaf Cell Extract ( EDELWEISS STEM CELLS ), Oenothera Biennis Oil ( EVENING PRIMROSE Oil ), Ethylhexyl Cocoate, Vitis Vinifera ( GRAPE ) Seed Oil, Persea Gratissima ( AVOCADO ) Oil, HYDROLYZED SILK, TOCOPHERYL ACETATE ( VITAMIN E ), Parfum (Fragrance), Limonene, CI 26100