SWISS SNOW ALGAE ESSENCE

55

Universal Conditioning – Koncentrat i pastër nga Ujrat e Akullnajave të Zvicrës, Algat Zvicerane të Dëborës, Koncentrat i Algave të Kuqe të Detit, Acidi Hialuronik,Qelizat Staminale të Trëndafilave Alpine dhe Ekstrakte Bimore. Produkt thelbësor për shëndetin e lëkurës dhe për t’i dhuruar asaj një shkëlqim rinor. Ndihmon lëkurën tuaj të arrijë pamje të butë dhe rinore. Maksimizon përformancën e të gjitha produkteve të tjera: lëkura ndjehet shumë e gatshme për të marrë të gjitha trajtimet dhe produktet e tjera në një nivel më të thellë.

Kategori:

Universal Conditioning – Koncentrat i pastër nga Ujrat e Akullnajave të Zvicrës, Algat Zvicerane të Dëborës, Koncentrat i Algave të Kuqe të Detit, Acidi Hialuronik,Qelizat Staminale të Trëndafilave Alpine dhe Ekstrakte Bimore. Produkt thelbësor për shëndetin e lëkurës dhe për t’i dhuruar asaj një shkëlqim rinor. Ndihmon lëkurën tuaj të arrijë pamje të butë dhe rinore. Maksimizon përformancën e të gjitha produkteve të tjera: lëkura ndjehet shumë e gatshme për të marrë të gjitha trajtimet dhe produktet e tjera në një nivel më të thellë.

Si ta përdorni:

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje përpara Advanced Perfecting Concentrate (lëkure mikse dhe të thatë) ose përpara Avanced Perfecting Concentrate dhe Night Miracle Ultra Perfecting Cream (lëkure normale dhe shumë të thatë).
Pas pastrimit ky produkt duhet të përdoret i pari për trajtimin e lëkures. Ai ka përbërës të koncentruar dhe përgatit lëkurën tuaj për të gjitha produktet e tjera që duhet të përdoren në vijim.

Swiss Snow Algae Powder – Hyaluronic Acid – Alpine Rose Stem Cells – Red seaweed Extract – Vitamins A + E – Plant Extracts – Lactic Acid Përfitimet:

Ofron hidratim të vazhdueshëm
Përmirëson elasticitetin dhe tonin e lëkurës
Forcon dhe rrit qëndrueshmërinë e lëkurës
Largon rrudhat e thella dhe linjat e imëta
Promovon lëkurë dukshëm më të re
Largon shenjat e lodhjes, stresit dhe mungesës së gjumit
Rrit funksionin natyror të lëkurës me PhytoCellTec ™

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


AQUA (SWISS GLACIER WATER), PROPANEDIOL, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, XANTHAN GUM, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN – RED SEAWEED EXTRACT), BENZOPHENONE-4, PHENOXYETHANOL, GLYCERYL POLYACRYLATE (VEGETALLY -DERIVED GLYCERIN), PENTADECALACTONE, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE ( PLANT BASED PRESERVATIVE), GLUCOSE, TOCOPHERYL ACETATE (VITAMIN E), SODIUM HYALURONATE (HYALURONIC ACID), RETINYL PALMITATE (VITAMIN A), SODIUM HYDROXIDE, BIOSACCHARIDE GUM-1, COENOCHLORIS SIGNIENIS EXTRACT (SWISS SNOW ALGAE), MALTODEXTRIN, LECITHIN, RHODODENDRON FERRUGINEUM LEAF CELL CULTURE EXTRACT (ALPINE ROSE STEM CELLS), ISOMALT, LACTIC ACID, RUSCUS ACULEATUS ROOT EXTRACT (BUTCHER`S BROOM EXTRACT), MIMOSA TENUIFLORA BARK EXTRACT, TOCOPHEROL, CI 42090.