MARINE RETINOL SOS BALM

112

MARINE RETINOL SOS BALM është krem trajtues i zhvilluar  për të ndihmuar në reduktimin e skuqjes së lekurës, trashesinë e formës së lekurës, të minimizoj dukjen e lekurës se nxire ( mavijosur), kapilaret e thyera dhe të parandalojë shkatërrimin e rrjetit të fibrave të kolagjenit.
SOS Balm  ndihmon lekurën të duket më e fortë, e butë,  e qetë dhe dukshëm më e paster.

MARINE RETINOL SOS BALM është krem trajtues i zhvilluar  për të ndihmuar në reduktimin e skuqjes së lekurës, trashesinë e formës së lekurës, të minimizoj dukjen e lekurës se nxire ( mavijosur), kapilaret e thyera dhe të parandalojë shkatërrimin e rrjetit të fibrave të kolagjenit.
SOS Balm  ndihmon lekurën të duket më e fortë, e butë,  e qetë dhe dukshëm më e paster.

Multi- Active I përbërë nga Marine Retinol – Lanablue ™ , OKINACEA ®- Rrush deti, Caviar I gjelbert, Matrixyl 3000 ® Peptide, fitues i shumë cmimeve  të Zvicres MossCellTec™ dhe Algat e Borës Zvicerane, ndihmon në lehtësimin e  shenjave të akneve dhe shenjave pas plagëve të lekurës, parandalon formimin e bakterieve që shkaktojnë imprefeksion të lekurës  dhe formimin e rrudhave më të thella, në menyrë të konsiderueshme  ngadalëson shfaqjen e krizave të thella të lekurës.

Përfitimet:
Përmireson elasticitetin dhe tonin e lëkurës me Swiss Snow Algae
Rritje të persosshmerisë së lekurës me Hyaluronic Acid
Zbut rrudhat e thella Matrixyl 3000 R@ Lanablue tm, OKINACEA R@
Ndihmon dukshem në dukjen e lekurës më të re  me Swiss MossCellTec Tm
Përmirëson funksionin natyror të pengesave të lëkurës me vitaminat E dhe Beta Glucan

Si të perdoret:
Aplikojeni çdo natë pas Day Night : Night Multi Peptide Cream ( normal për tipin e lekurës shumë të thatë )
Aplikojeni çdo natë veçmas – kombinim, lëkure të yndyrshme dhe të irrituar, me akne.
Aplikojeni çdo natë para Oxygen Fusion Sleeping Mask ( kombinim , normal, lekurë te thatë)

Ingredients

lngredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates INCI: Aqua, Shorea Robusta seed Butter, Borage/Glycerides, Apricot Kernel Oil Polyglyceryl-4 Esters, Polyglyceryl-6 Distearate ( natural emulsifier ), Jojoba Esters, Oryza Sativa Starch, Propanediol, Glyceryl Stearate, Palmitoyl Tetrapeptide-7 (Matrixyl 3000®️), maltodextrin, Coenochloris Signiensis Extract ( Swiss Snow Algae ), Lecithin, Hydrogenated Starch, Hydrolysate, Aphanizomenon Flos-Aquae Extract ( Lanablue™️ blue-green algae), Jojoba Oil Unsaponifiables, Glycerin, D-Alpha Tocopherol (vitamin E), Caulerpa Lentillifera Extract ( OKINACEA®️ sea grape/green caviar ), Phytol ( MossCellTec™️ No. 1 – Moss Stem Cells), Isomalt, Hydrolyzed Rice Bran Protein, Sodium Hyaluronate (Hyaluronic Acid), Sodium Benzoate, Cetyl Alcohol, Potassium Sorbate Glyceryl Caprylate, Sodium Stearoyl Glutamate, Tocopherol, Magnesium Carboxymethyl Beta-Glucan, Dehydroacetic Acid, Parfum (Fragrance).