STEM CELL THERAPY CONCENTRATE

79

SNOW ALGAE + STEM CELLS + PEPTIDES Advanced Perfecting Concentrate: është një trajtim intensiv që kombinon një përzierje unike të përbërësve që kanë fituar çmime, të përzgjedhur posaçërisht për të ringjallur lëkurën e pajetë që ka nevojë për lagështi dhe për ti dhënë asaj një pamje më të lëmuar dhe më të ngritur.
Çdo përbërës është i testuar klinikisht dhe bashkëpunon për të dhënë rezultate të pashembullta në vetëm 5 ditë.

Kategori:

SNOW ALGAE + STEM CELLS + PEPTIDES Advanced Perfecting Concentrate: është një trajtim intensiv që kombinon një përzierje unike të përbërësve që kanë fituar çmime, të përzgjedhur posaçërisht për të ringjallur lëkurën e pajetë që ka nevojë për lagështi dhe për ti dhënë asaj një pamje më të lëmuar dhe më të ngritur.
Çdo përbërës është i testuar klinikisht dhe bashkëpunon për të dhënë rezultate të pashembullta në vetëm 5 ditë.
Ju do të përjetoni një përmirësim të dukshëm në cilësinë e lëkurës, si dhe në shkëlqimin rinor. Advanced Perfecting Concentrate do të punojë për të lëmuar linjat e thella dhe rrudhat, duke rritur aftësinë e lëkurës për të mbajtur lagështi me kalimin e kohës, duke rezultuar në një pamje të freskët dhe të shkëlqyer.
Qelizat e bimëve të rralla alpine (Nunatak dhe Edelweiss) shpejt do të bëjnë lëkurën tuaj të butë, të rafinuar dhe rrezatuese.
Rezultatet janë më të dukshme me përdorimin e vazhdueshëm.
Madhësia e produktit: 60ML

Si ta përdorni:

Pas pastrimit, aplikojeni në gjithë fytyrën.
Pas përdorimit të tij kombinojeni me 24H Multi Peptide/Multi Plant Stem Cell -Day Night Cream ose OXYGEN FUSION Beauty Sleeping Mask .

Snow Algae Powder – Alpine Flower Stem Cells (Edelweiss + Nunatak) – Hyaluronic Acid – Syn®-Coll Peptide – (Red Algae Extract + Red Seaweed Extract) – Swiss Glacier Water – Unitamuron H22 (Vegetable Hyaluronic Acid) – LaraCare® (Plant Collagen) – Matrixyl 3000 Peptide – Argireline® Peptide – INSTENSYL®

Përfitimet:

Stimulon sintezën e kolagjenit
Rrit fleksibilitetin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës
Largon rrudhat e thella dhe linjat e imëta
Promovon lëkurë dukshëm më të re
Rigjallëron dhe mbron lëkurën në nivel qelizor
Lufton plakjen kronologjike me PhytoCellTec ™
Përmirëson përmbajtjen e lagështisë natyrore të lëkurës

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


AQUA (SWISS GLACIER WATER), PROPANDEDIOL, GALACTOARABINAN (LaraCare – PLANT COLLAGEN), 1,2-HEXANEDIOL, GLYCERIN, ACRYLATES/ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, DISODIUM EDTA, SODIUM HYALURONATE (HYALURONIC ACID), HYDROXYETHYLCELLULOSE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PARFUM, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, CHLORPHENESIN, SAPONARIA PUMILA CALLUS CULTURE EXTRACT (PhytoCellTec Nunatak®), ISOMALT, LECITHIN, SACCHARIDE ISOMERATE (PENTAVITIN®), CITRIC ACID, SODIUM CITRATE, COENOCHLORIS SIGNIENSIS EXTRACT (SWISS SNOW ALGAE), MALTOTEXTRIN, CHONDRUS CRISPUS EXTRACT (RED SEAWEED EXTRACT), LITHOTHAMNION CALCAREUM EXTRACT (RED MARINE ALGAE EXTRACT), PAMITOYL TRIPEPTIDE-5 (SYN®-COLL), PENTYLENE GLYCOL, TAMARINDUS INDICA SEED GUM (Unitamuron H-22 -VEGETABLE HYALURONIC ACID), BUTYLENE GLYCOL, CARBOMER, POLYSORBATE 20, PALMITOYL TRIPEPTIDE-1, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7 (Matrixyl 3000), ACETYL HEXAPEPTIDE-8 (Argireline®), CAPRYLYL GLYCOL, HYDROLYZED MANIHOT ESCULENTA TUBER EXTRACT (INSTENSYL®), PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, LEONTOPODIUM ALPINUM CALLUS CULTURE EXTRACT (EDELWEISS STEM CELLS), XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM LACTATE, MICA, CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 60730 (VIOLET 2).