Ultra: Gentle Cleansing Silk Soufflé

55

Pastrues fytyre që shkrin lehtë papastërtitë, yndyren e fytyrës dhe grimin e syve. I mbushur me mëndafsh te hidrolizuar dhe komplekse të arta nga Algat e Borës Zvicerane, Alpine Rose Stem Cells dhe uji nga Swiss Glacier,pastron dhe njëkohesisht hidraton lehtësisht lëkurën duke i dhënë asaj një pamje të pastër dhe të butë. Formuluar për të gjitha llojet e lëkurës, dhe mjaft e butë për zonën e ndjeshme rreth syve.

Kategori:

Pastrues fytyre që shkrin lehtë papastërtitë, yndyren e fytyrës dhe grimin e syve. I mbushur me mëndafsh te hidrolizuar dhe komplekse të arta nga Algat e Borës Zvicerane, Alpine Rose Stem Cells dhe uji nga Swiss Glacier,pastron dhe njëkohesisht hidraton lehtësisht lëkurën duke i dhënë asaj një pamje të pastër dhe të butë. Formuluar për të gjitha llojet e lëkurës, dhe mjaft e butë për zonën e ndjeshme rreth syve.

Si ta përdorni:

Aplikoni në lëvizje të butë rrethore në fytyrën tuaj te thatë, masazhoni me kujdes produktin rreth fytyrës tuaj dhe zonën e syve të mbyllur.
Në brendësi të produktit gjenden 10 pëlhura kozmetike pambuku të mikronizuara, të cilat në kontakt me ujë te ngrohtë, marrin përmasat e duhura për të pastruar në mënyrë pothuajse profesionale lekurën tuaj.
Madhësia e produktit: 100ML Swiss Snow Algae Powder – Swiss Glacier Water – Hyaluronic Acid – Alpine Rose Stem Cells – Pure Silk Complex fused with Gold

Përfitimet:

Pastrues grimi vetem në një hap
Pastron grimin e syve
Vjen me 10 pëlhura kozmetike pambuku (të zgjerueshme në kontakt me ujë të ngrohtë) .
Përmirëson elasticitetin dhe tonin e lëkurës
Rrit fleksibilitetin e lëkurës
Promovon lëkurë më të butë dhe më të re
Rrit funksionin natyror të barrierës së lëkurës PhytoCellTec ™
Nuk ka agjentë shkumues • Nuk ka agjentë qe thajnë lëkurën
I përshtatshëm për lëkurë shumë të ndjeshme

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates

Aqua, Caprylic/Capric triglyceride, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Isododecane (Active Hydrocarbon), Sodium Chloride, Olivine Extract (Oli’’Vîne™️ bio-mineral complex – Peridot stone), Rhododendron Ferrugineum Leaf Cell Culture Extract (Alpine Rose Stem Cells), Crambe Maritima Extract (Marine plant), Leontopodium Alpinum Extract (Edelweiss Extract), Coenochloris Signiensis Extract (Snow Algae Extract), Ethylhexylglycerin, Centella Asiatica Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, d-alpha tocopherol, Niacinamide, L-Ascorbic Acid, Isomalt, Lecithin, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Citric Acid, Maltodextrin, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, CI 42090, Dimethicone Crosspolymer, Parfum